RSS feed for falsario80
  • T-34

    ★★

  • The Last Hangover

    ★★½

  • Welcome to Marwen

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Reunited at Christmas

    ½

  • Notti Magiche

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Overlord

  • Hold the Dark

    ★★½

  • The Land of Steady Habits

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • On My Skin

    ★★½

  • Roma

    ★★★

  • Like Father

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★½

  • Cam

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★½

  • Reckless

    ★★

  • Ocean's Eight

  • Dogman

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Arrivano i prof

    ★½

  • Tremors: A Cold Day in Hell

  • The Week Of

    ★½

  • Traffik

  • I Am Tempesta

    ★★½

  • Game Over, Man!

    ★½

  • Put Grandma in the Freezer

    ★★

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Dirt

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Winchester

    ★★

  • Made in Italy

    ★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★½

  • Tully

    ★★½

  • Fabrizio De André: Principe libero

    ★★

  • Hereditary

  • American Animals

    ★★½

  • La linea verticale

    ★★★

  • The Invisible Boy: Second Generation

    ★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Bright

  • The Post

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Ferdinand

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • The Place

    ★★

  • Si muore tutti democristiani

    ★★½

  • Coco

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Happy Death Day

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • The Vietnam War

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★

  • Mom and Dad

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★