• Black Mirror: San Junipero

    ★★★½

  • Keeping Up with the Joneses

    ★½

  • Dark Crimes

    ★½

  • Mindhorn

    ★½

  • Masterminds

    ★★

  • Split

    ★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★

  • USS Indianapolis: Men of Courage

  • Bridget Jones's Baby

    ½

  • Sing

    ★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Wakefield

    ★★

  • Ears

  • David Brent: Life on the Road

    ★★

  • War Dogs

    ★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Jason Bourne

    ★½

  • Blair Witch

    ★½

  • Ghostbusters

  • The Young Offenders

    ★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★★

  • The Secret Life of Pets

  • Finding Dory

    ★★

  • Now You See Me 2

    ★★

  • The BFG

    ★★★

  • The Do-Over

    ★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★½

  • The Neon Demon

  • Like Crazy

    ★★

  • Paterson

    ★★

  • Hell or High Water

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Il ministro

    ★★

  • Special Correspondents

    ★½

  • A Hologram for the King

    ★½

  • I Am Wrath

  • Italian Race

    ★★

  • Ustica: The Missing Paper

    ★½

  • Elvis & Nixon

    ★★★

  • Sausage Party

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • The Assignment

    ★★

  • Grimsby

    ★½

  • Neerja

    ★½

  • Cabin Fever

  • Perfect Strangers

    ★★

  • Zootopia

    ★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★

  • Zoolander 2

  • Yoga Hosers

    ½

  • Sing Street

    ★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★½

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • O.J.: Made in America

    ★★★

  • Operation Avalanche

    ★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • Where Am I Going?

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Ridiculous 6

    ½

  • Daddy's Home

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Creed

  • The Big Short

    ★★★½

  • Spectre

    ★½

  • They Call Me Jeeg

    ★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Look Who's Back

    ★★