• DC League of Super-Pets

    ★★½

  • Bullet Train

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • London Nahi Jaunga

    ½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • JugJugg Jeeyo

    ★★½

  • Love & Gelato

    ½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Anek

    ★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Looop Lapeta

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Sing 2

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • No Land's Man

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Egúngún (Masquerade)

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • He's All That

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Precious Hair & Beauty

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • A Chiara

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½