Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wet Sand

Wet Sand

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★½
Edit this entry  
29
Attack of the Killer Shrews!

Attack of the Killer Shrews!

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Return of the Killer Shrews

Return of the Killer Shrews

2012
×
Edit this entry  
27
The Killer Shrews

The Killer Shrews

1959
×
★★
Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Chaplin Revue

The Chaplin Revue

1959
×
★★★
Edit this entry  
24
Mat Kilau

Mat Kilau

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★½
Edit this entry  
20
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Deception

Deception

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Actress

The Actress

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1995
×
★★
Edit this entry  
16
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1959
×
★★
Edit this entry  
15
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Attack of the Giant Leeches

Attack of the Giant Leeches

1959
×
★½
Edit this entry  
12
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★
Edit this entry  
12
4D Man

4D Man

1959
×
★★
Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★★
Edit this entry  
06
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
Curse of the Fly

Curse of the Fly

1965
×
★★½
Edit this entry  
02
Return of the Fly

Return of the Fly

1959
×
★★★
Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1958
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★
Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Camp on Blood Island

The Camp on Blood Island

1958
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Snorkel

The Snorkel

1958
×
★★★½
Edit this entry  
23
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Valet

The Valet

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Buchanan Rides Alone

Buchanan Rides Alone

1958
×
★★½
Edit this entry  
11
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Edit this entry  
10
Some Came Running

Some Came Running

1958
×
★★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Shadows

Shadows

1959
×
★★½
Edit this entry  
28
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry