Sort by

fanatikfilem has logged 92 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Monolith Monsters

The Monolith Monsters

1957
×
★★★
Edit this entry  
25
Kronos

Kronos

1957
×
★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Hail Driver!

Hail Driver!

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Amazing Colossal Man

The Amazing Colossal Man

1957
×
★★½
Edit this entry  
11
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Edit this entry  
07
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
06
Beginning of the End

Beginning of the End

1957
×
★★½
Edit this entry  
05
Gunfight at the O.K. Corral

Gunfight at the O.K. Corral

1957
×
★★★½
Edit this entry  
01
Attack of the Crab Monsters

Attack of the Crab Monsters

1957
×
★★½
Edit this entry  
30
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Apex

Apex

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Oklahoma!

Oklahoma!

1955
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Man with the Golden Arm

The Man with the Golden Arm

1955
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Giant

Giant

1956
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Burmese Harp

The Burmese Harp

1956
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Edit this entry