RSS feed for FancierLust

FancierLust has logged 45 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birthday Wonderland

Birthday Wonderland

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anna

Anna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Bad Son

A Bad Son

1980
×
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Particles

Particles

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Meteorites

Meteorites

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Becoming Astrid

Becoming Astrid

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little White Lies 2

Little White Lies 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raoul Taburin

Raoul Taburin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
La lutte des classes

La lutte des classes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captive State

Captive State

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry