• Four Hours at the Capitol

  • Diana: The Musical

    ½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ½

  • Happiest Season

  • The Empty Man

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Come True

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Dolittle

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Make Up

    ★★★

  • Lynn + Lucy

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Painted Bird

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Deadcon

    ★½

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • You Don't Nomi

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • I See You

    ★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • One Child Nation

    ★★★★½