• Nightbooks

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Be My Voice

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • Persona Non Grata

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • La Verónica

    ★★★

  • True Mothers

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Macaluso Sisters

    ★★★½

  • Tove

    ★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★

  • Slalom

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Sweat

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★

  • Waiting

  • Mon amour

    ★★★★

  • A Song Called Hate

    ★★★½

  • Anastasia: Once Upon a Time

  • Undine

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Charter

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Call Mom!

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Disco

    ★★★½

  • Arab Blues

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • Sanditon

    ★★★★

  • The Ash Lad: In Search of the Golden Castle

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Tolkien

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Mickey and the Bear

    ★★★★

  • Juanita

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • Swoon

    ★★½

  • I'll Be Gone

    ★★★½

  • Them That Follow

    ★★★

  • Beyond The Visible - Hilma af Klint

    ★★

  • Queen of Hearts

    ★★★★

  • One Child Nation

    ★★★★

  • Paradise Hills

    ★★★★½

  • Mating

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Get Ready with Me

    ★★

  • The Shamer's Daughter II: The Serpent Gift

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Sonja: The White Swan

    ★★½

  • The Long Song

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Harajuku

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Doing Money

    ★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Battle

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½