fannydarling has logged 88 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tuck Everlasting

Tuck Everlasting

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tangled: Before Ever After

Tangled: Before Ever After

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
As It Is in Heaven

As It Is in Heaven

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mood Indigo

Mood Indigo

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
That Good Night

That Good Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Idol

The Idol

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Truth

Truth

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Doing Money

Doing Money

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★½
Edit this entry  
15
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sanditon

Sanditon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Long Song

The Long Song

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Swoon

Swoon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Disco

Disco

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Harajuku

Harajuku

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Euphoria

Euphoria

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
House of Angels

House of Angels

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry