Jeff! has logged 346 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Colette

Colette

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★½
Edit this entry  
20
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★
Edit this entry  
12
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
14 Cameras

14 Cameras

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Edit this entry  
30
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry