Sort by

Jeff! has logged 32 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
My Teacher, My Obsession

My Teacher, My Obsession

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Bronson

Bronson

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Icarus

Icarus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry