Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Love is Never Silent

Love is Never Silent

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Edit this entry  
31
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
An American Haunting

An American Haunting

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox - Criterion Awards Speeches

Fantastic Mr. Fox - Criterion Awards Speeches

×
★★★★½
Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox - Criterion Witch's Tree

Fantastic Mr. Fox - Criterion Witch's Tree

×
★★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox - Criterion Indroduction

Fantastic Mr. Fox - Criterion Indroduction

×
★★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox - Criterion The Making Of

Fantastic Mr. Fox - Criterion The Making Of "Fantastic Mr. Fox"

×
★★★★½
Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Uno: The Movie

Uno: The Movie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry