FantasticMrMel has logged 260 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Front of the Class

Front of the Class

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
17
I Have Tourette's But Tourette's Doesn't Have Me

I Have Tourette's But Tourette's Doesn't Have Me

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stick Man

Stick Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
He Loves Me… He Loves Me Not

He Loves Me… He Loves Me Not

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Dracula: Pages from a Virgin's Diary

Dracula: Pages from a Virgin's Diary

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Farmerette

The Farmerette

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toby the Milkman

Toby the Milkman

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hot-Toe Mollie

Hot-Toe Mollie

1930
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Scents and Nonsense

Scents and Nonsense

1926
×
Read the review Edit this entry  
08
Dinky Doodle in Lost and Found

Dinky Doodle in Lost and Found

1926
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Springtime

Springtime

1923
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Fable of the Jolly Rounders

The Fable of the Jolly Rounders

1923
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Colonel Heeza Liar, Detective

Colonel Heeza Liar, Detective

1923
×
★★★
Edit this entry  
08
Felix Comes Back

Felix Comes Back

1922
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bomb Idea

The Bomb Idea

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Circus

The Circus

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fireman Save My Child

Fireman Save My Child

1918
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bobby Bumps Starts for School

Bobby Bumps Starts for School

1917
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cartoons On Tour

Cartoons On Tour

1915
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lightning Sketches

Lightning Sketches

1907
×
★★½
Edit this entry  
06
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Edit this entry