• The Big Sick

    ★★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Uno: The Movie

    ★★★★★

  • Hi Stranger

    ★★★

  • Office Christmas Party

    ★★★

  • Michael Che Matters

    ★★★

  • Dana Carvey: Straight White Male, 60

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Boo! A Madea Halloween

    ★★★½

  • Scream: Halloween Special

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Better Watch Out

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★½

  • Before the Flood

    ★★★★½

  • Carrie Pilby

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Free Fire

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Bad Moms

    ★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★½

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Shallows

    ★★★

  • LEGO DC Comics Super Heroes: Justice League - Gotham City Breakout

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • Mower Minions

    ★★★

  • Central Intelligence

    ★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★

  • Mother's Day

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • The Adult Swim Golf Classic

    ★★★½

  • My Big Fat Greek Wedding 2

    ★★★

  • The Belko Experiment

    ★★

  • Sausage Party

    ★★½

  • My Blind Brother

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Hush

    ★★★

  • The 4%: Film's Gender Problem

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Zoolander 2

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★

  • Grease Live

    ★★★½

  • Lego Scooby-Doo!: Haunted Hollywood

    ★★★

  • The Boy

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Batman: Bad Blood

    ★★★½

  • Rufus

    ★★

  • Stick Man

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Print Your Guy

    ★★★

  • Krampus

    ★★★

  • The Night Before

    ★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★½

  • Alike

    ★★★

  • Riley's First Date?

    ★★★½

  • Spectre

    ★★½

  • Back in Time

    ★★★

  • The Women's List

    ★★★★

  • Lazer Team

    ★★★

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★

  • The Intern

    ★★★½

  • The Visit

    ★★½

  • Last Girl Standing

    ★★★

  • Goosebumps

    ★★★