Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
fapm

fapm

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for fapm
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • fapm’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Scream

    Scream 2022

    ★★★★ Watched by fapm 27 May 2022

    The most meta film I've ever seen.

  • Texas Chainsaw Massacre

    Texas Chainsaw Massacre 2022

    ★ Watched by fapm 24 May 2022

    A guy in a human skin mask going on a killing rampage is the least strange thing that happens in this movie.

  • The Batman

    The Batman 2022

    ★½ Watched by fapm 04 Apr 2022 8

    Imagine people unironicly giving this film a good score LOL

  • Student Body

    Student Body 2022

    ½ Watched by fapm 17 Mar 2022 1

    Hands down, one of the worst movies I've ever watched.

  • Entropy

    Entropy 2022

    ★ Watched by fapm 20 Jan 2022

    So bad it became good but then again falls into the bad category.

    Bonus point for the short runtime.

  • The Tragedy of Macbeth

    The Tragedy of Macbeth 2021

    ★½ Watched by fapm 19 Jan 2022 5

    I know this is not a 3/10 film, but it was just not my cup of tea.

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw 2019

    ★★ Watched by fapm 10 Jan 2022

    Vin Diesel was right

  • Girl Next

    Girl Next 2021

    ★★½ Watched by fapm 02 Sep 2021

    Bizarrely good.

    Hilariously bad.

  • Lucky

    Lucky 2020

    ★ Watched by fapm 31 Aug 2021

    The entire film is a metaphor and I'm not a fan of that.

    I want the artist vision in fim, not my own interpretations.

  • Wrong Turn

    Wrong Turn 2021

    ★★★★★ Watched by fapm 27 Aug 2021 2

    Best movie of 2021 so far.

  • Gaia

    Gaia 2021

    ★★★★ Watched by fapm 26 Aug 2021

    The stuff nightmares are made of.

  • The Boy Behind The Door

    The Boy Behind The Door 2020

    ★½ Watched by fapm 23 Aug 2021

    The amount of positive reviews for this movie makes me lose all hope in humanity.

    Did I just watch the same movie? What tension?????? Did you ever watched more than 3 movies?

    Horror films and movies in general exists mostly because of stupid decisions from the characters, but this one takes the cake.

    Or maybe I'm just getting dumber... Nah, this movie is BAD.

    The only good thing is the nail snapping scene.

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 11

Review Tags

4
  • netflix
  • hbo
  • horror
  • totem
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro