Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
After Life

After Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Glory

Glory

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Together Together

Together Together

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Supernova

Supernova

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Othello

Othello

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bob le Flambeur

Bob le Flambeur

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Being There

Being There

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry