Manan has logged 14 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry