Sort by

beatriz has logged 113 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bixa Travesty

Bixa Travesty

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Silence of Others

The Silence of Others

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Museo

Museo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bayonet

Bayonet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Leap Year

Leap Year

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Passion of Berenice

The Passion of Berenice

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What We May Become

What We May Become

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Una cita de amor

Una cita de amor

1958
×
★★★★
Edit this entry  
20
By Day and by Night

By Day and by Night

2010
×
★★
Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
El juicio de los hijos

El juicio de los hijos

1971
×
★★★
Edit this entry  
13
El Día de la Unión

El Día de la Unión

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
I Dream in Another Language

I Dream in Another Language

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Armed to the Teeth

Armed to the Teeth

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Investigator: A British Crime Story

The Investigator: A British Crime Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry