beatriz has logged 131 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
What Happened to the Bees?

What Happened to the Bees?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let It Be Law

Let It Be Law

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ayotzinapa: The Turtle's Pace

Ayotzinapa: The Turtle's Pace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chicuarotes

Chicuarotes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready to Mingle

Ready to Mingle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Girl with Two Heads

The Girl with Two Heads

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Weight Of The Fallen

The Weight Of The Fallen

2018
×
★★
Edit this entry  
22
32-Rbit

32-Rbit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love Lasts Three Months

Love Lasts Three Months

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Las rancheras

Las rancheras

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry