Sort by

Andreas has logged 68 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Bamse and the Witch's Daughter

Bamse and the Witch's Daughter

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Four Shades of Brown

Four Shades of Brown

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Morran & Tobias: Godsend

Morran & Tobias: Godsend

2016
×
★½
Edit this entry  
08
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★½
Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
Wither

Wither

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creed

Creed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Noah

Noah

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Priest

Priest

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Pixels

Pixels

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry