Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Second Act

Second Act

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
After We Fell

After We Fell

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Italy

Little Italy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry