FaresNagy has logged 32 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★
Edit this entry  
30
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★½
Edit this entry  
10
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Edit this entry  
09
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
You Know Who

You Know Who

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry