Sort by

Werner has logged 380 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bedeviled

Bedeviled

2016
×
Edit this entry  
15
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Molly's Theory of Relativity

Molly's Theory of Relativity

2013
×
Edit this entry  
06
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Berlin, I Love You

Berlin, I Love You

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Malacostraca

Malacostraca

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Adman

Adman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Edit this entry  
28
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Jurassic Galaxy

Jurassic Galaxy

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Fill Your Heart with French Fries

Fill Your Heart with French Fries

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alison

Alison

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gemini

Gemini

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Possession of Michael King

The Possession of Michael King

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry