Sort by

Ahmad has logged 105 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rescue

The Rescue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battleship

Battleship

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Secret Superstar

Secret Superstar

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chandramukhi

Chandramukhi

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mael Totey: The Movie

Mael Totey: The Movie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Death of Me

Death of Me

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mati Anak

Mati Anak

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Z

Z

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Butak

Butak

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kelaster

Kelaster

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
All Because of You

All Because of You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
In My Heart

In My Heart

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miimaland

Miimaland

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Tunnel

The Tunnel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monster Run

Monster Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
AI Amok

AI Amok

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Do You Love Me as I Love You

Do You Love Me as I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
May the Devil Take You Too

May the Devil Take You Too

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Eight Hundred

The Eight Hundred

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Takut Ke Tak

Takut Ke Tak

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dark Secrets

Dark Secrets

×
Read the review Edit this entry  
23
Behind You

Behind You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Jack in the Box

The Jack in the Box

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Soul

Soul

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fukushima 50

Fukushima 50

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Legacy of Lies

Legacy of Lies

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry