Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Borrower

The Borrower

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Brain

The Brain

1988
×
Edit this entry  
02
Murmur of the Heart

Murmur of the Heart

1971
×
Read the review Edit this entry  
25
Dr. Caligari

Dr. Caligari

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ryan's Babe

Ryan's Babe

2000
×
Edit this entry  
22
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ways of Seeing

Ways of Seeing

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knightriders

Knightriders

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A.D. Police Files

A.D. Police Files

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Channels

Bad Channels

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Invincible Armour

The Invincible Armour

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Breathing Fire

Breathing Fire

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Monaco Forever

Monaco Forever

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lost Boys: The Thirst

Lost Boys: The Thirst

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dinosaur Island

Dinosaur Island

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stunt Rock

Stunt Rock

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cheerleader Camp

Cheerleader Camp

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Million Years B.C.

One Million Years B.C.

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Times Square

Times Square

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Variety

Variety

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High Kicks

High Kicks

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yeti: The Giant of the 20th Century

Yeti: The Giant of the 20th Century

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Voyage of the Rock Aliens

Voyage of the Rock Aliens

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vamp

Vamp

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hawk the Slayer

Hawk the Slayer

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Master of the Flying Guillotine

Master of the Flying Guillotine

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
★★★★
Edit this entry  
28
Robot Carnival

Robot Carnival

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Super Inframan

The Super Inframan

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Secret of Roan Inish

The Secret of Roan Inish

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tomb of Dracula

The Tomb of Dracula

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gamera vs. Guiron

Gamera vs. Guiron

1969
×
★★★★★
Edit this entry