Sort by

gretta has logged 16 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Supa Modo

Supa Modo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cat

The Cat

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Gundown

The Big Gundown

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Giant Claw

The Giant Claw

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Devilman - Volume 2: Demon Bird

Devilman - Volume 2: Demon Bird

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stargate

Stargate

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Lepus

Night of the Lepus

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Magic Horse

The Magic Horse

1953
×
Edit this entry