• Wicked

    ★★★★★

  • Encanto

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • A Dog's Journey

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ½

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ½

  • Flight of the Conchords: Live in London

    ★★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • Widows

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Meg

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★