Sort by

Austin has logged 34 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry