Sort by

FarrierCollins has logged 32 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Day & Night

Day & Night

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Café Society

Café Society

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Weird Science

Weird Science

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Breathless

Breathless

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paprika

Paprika

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry