Sort by

FarrierCollins has logged 36 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Casino

Casino

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shelby American

Shelby American

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry