RSS feed for FarrierCollins
  • Suspiria

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★

  • The Front Runner

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Long Way Back Home

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Destination Wedding

  • The Meg

    ★½

  • Penguin Highway

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • One Small Step

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Purl

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • Mirai

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Measure of a Man

    ★★½

  • Arctic

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Terminal

    ★½

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Little Woods

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • For the Hungry Boy

    ★★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Galveston

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Party's Just Beginning

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Team Darryl

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Damsel

    ★★½

  • Puzzle

    ★★★★

  • A Kid Like Jake

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • What They Had

    ★★★½

  • I Think We're Alone Now

    ★★

  • Assassination Nation

    ★★½