• Red Notice

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Trade Center

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Witches of the Orient

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★★

  • El Planeta

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Eight for Silver

    ★½

  • John and the Hole

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • One for the Road

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • How to Hide a Body

  • Burrow

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Still Processing

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Feast for One