Martin has logged 162 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Milf

Milf

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Picnic

Picnic

1955
×
★★★
Edit this entry  
14
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sheik

The Sheik

1921
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
31
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Johnny Corncob

Johnny Corncob

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Witches of the Orient

The Witches of the Orient

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Science of Sleep

The Science of Sleep

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry