Martin has logged 25 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Edit this entry  
16
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★½
Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★
Edit this entry  
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
09
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry