Sort by

fary has logged 222 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Fireworks

Fireworks

2017
×
Edit this entry  
23
Christmas Cupid

Christmas Cupid

2010
×
½
Edit this entry  
19
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
Edit this entry  
02
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★
Edit this entry  
01
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Stargate

Stargate

1994
×
★½
Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Edit this entry  
23
Dhamaka

Dhamaka

2021
×
Edit this entry  
18
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Edit this entry  
31
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
Edit this entry  
30
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
Edit this entry  
14
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Escape the Undertaker

Escape the Undertaker

2021
×
Edit this entry  
08
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Blob

The Blob

1958
×
Edit this entry  
05
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Edit this entry  
03
Okko's Inn

Okko's Inn

2018
×
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry