Sort by

fary has logged 20 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Girl in Progress

Girl in Progress

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Edit this entry  
28
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★
Edit this entry  
15
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Omen

The Omen

1976
×
★★★
Edit this entry  
09
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Return to Never Land

Return to Never Land

2002
×
★★
Edit this entry