Mitra Jouhari has logged 80 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
Edit this entry  
18
Blade

Blade

1998
×
Edit this entry  
11
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
Read prior review Edit this entry  
03
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
Edit this entry  
01
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
26
La Haine

La Haine

1995
×
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
22
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

2021
×
Edit this entry  
17
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

2021
×
Edit this entry  
13
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
Edit this entry  
10
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
07
To Die For

To Die For

1995
×
Edit this entry  
28
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
Edit this entry  
15
Homebody

Homebody

2021
×
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Beverly Hills Ninja

Beverly Hills Ninja

1997
×
Edit this entry  
10
A Dim Valley

A Dim Valley

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Edit this entry  
05
In the Heights

In the Heights

2021
×
Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
Read prior review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
Edit this entry  
08
The Joy Luck Club

The Joy Luck Club

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
Edit this entry  
31
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
10
The Sarah Vaccine

The Sarah Vaccine

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sarah Vaccine

The Sarah Vaccine

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Moxie

Moxie

2021
×
Edit this entry  
09
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
Edit this entry  
07
Splash

Splash

1984
×
Edit this entry  
07
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Edit this entry