Krista has logged 99 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
27
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
16
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Children

Little Children

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★
Edit this entry  
02
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday

Friday

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry