• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Father Stu

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • The Hand

    ★★★★

  • Holidate

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Vinland Saga

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • A Dog's Journey

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • The Grinch

    ½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½