Muad'Dib has logged 12 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dock Ellis & The LSD No-No

Dock Ellis & The LSD No-No

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry