• The Gray Man

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★★½

  • Men

    ★★½

  • Firestarter

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • X

    ★★★★

  • The Adam Project

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Tall Girl 2

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ½

  • Scream

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ½

  • Stowaway

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Cherry

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Mank

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★