Sort by

Alfie has logged 17 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
13 Reasons to Fly

13 Reasons to Fly

×
½
Read the review Edit this entry  
21
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Edit this entry  
15
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry