• Pig

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Soul

    ★★½

  • Run

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Michael McIntyre: Showman

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Jasper Mall

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★

  • Dark Waters

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Waves

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

  • The Kitchen

  • Anima

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Buffaloed

    ★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Take the Ball, Pass the Ball

    ★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½