• Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Fake Famous

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • A California Christmas

    ★★

  • A Teacher

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • My Psychedelic Love Story

    ★★★

  • My Octopus Teacher

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★

  • Palm Springs

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Skin Deep: The Battle Over Morgellons

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Someone Great

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Farewell

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Louis Theroux: Altered States

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★★★

  • A Dangerous Son

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • The Problem with Apu

    ★★★★

  • Disobedience

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★