RSS feed for FatimaJ
  • Sindhubaadh

    ★★

  • The Last Summer

    ★★½

  • K-13

    ★★½

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Dev

    ★★½

  • Petta

    ★★½

  • Viswasam

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • 2.0

    ★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Sandakozhi 2

    ½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Imaikkaa Nodigal

    ★★★★

  • Kolamavu Kokila

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Pyaar Prema Kaadhal

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★

  • Kadaikutty Singam

    ★★½

  • Lust Stories

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Kaala

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • The Extraordinary Journey of the Fakir

    ★★★

  • Ibiza

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Book Club

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★½

  • Peranbu

    ★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Mayaanadhi

    ★★★

  • Tumhari Sulu

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★½

  • The Only Living Boy in New York

    ★★½

  • Fidaa

    ★★½

  • Take Off

    ★★★★½

  • Fifty Shades Darker

    ★★★

  • Newness

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Hero

    ★★★

  • Kodi

    ★★★½

  • Rekka

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Lion

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Dharmadurai

    ★★★½

  • Bad Moms

    ★★★

  • Kabali

    ★★★

  • Almost Adults

    ★★½

  • Café Society

    ★★★

  • 24

    ★★½

  • Theri

    ★★½

  • The Intervention

    ★★½

  • Lovesong

    ★★½

  • First Girl I Loved

    ★★★

  • Charlie

    ★★

  • Premam

    ★★★★

  • Aloha

    ★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★

  • Brooklyn

    ★★★

  • Lingaa

    ★½

  • Love, Rosie

  • Before We Go

  • Margarita with a Straw

    ★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • Life Partners

    ★★