• Hustle

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Firestarter

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Tiger

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

    ★½