Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Ahwak

Ahwak

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Chaos

Chaos

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
سبع البرمبة hd

سبع البرمبة hd

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Till Death

Till Death

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Recalled

Recalled

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Primer

Primer

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Greta

Greta

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hunger

Hunger

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heatwave

Heatwave

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 100 Candles Game

The 100 Candles Game

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Execution of Mary, Queen of Scots

The Execution of Mary, Queen of Scots

1895
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Water

Dark Water

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Suit

The Suit

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Accused

The Accused

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Girl in the Sunny Place

Girl in the Sunny Place

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry