• Firestarter

    ★½

  • Our Father

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Umma

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Encanto

  • Hypnotic

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

  • The Guilty

  • Kate

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Superhost

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Luca

  • In the Heights

  • Cruella

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Behind Her Eyes

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½