Sort by

casey has logged 361 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kin

Kin

2018
×
★★
Edit this entry  
26
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Altered States

Altered States

1980
×
★★½
Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baskin

Baskin

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thesis

Thesis

1996
×
★★★
Edit this entry  
07
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★
Edit this entry  
06
Panic in Year Zero!

Panic in Year Zero!

1962
×
★★
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
½
Read prior review Edit this entry  
05
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★½
Edit this entry  
02
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★
Edit this entry  
28
Terrifier

Terrifier

2016
×
½
Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Rogue

Rogue

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★
Edit this entry  
19
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★
Edit this entry  
19
My Amityville Horror

My Amityville Horror

2012
×
★
Read the review Edit this entry  
19
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Toad Road

Toad Road

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fog

The Fog

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
01
One Missed Call

One Missed Call

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry