Sort by

casey has logged 44 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ringu 2

Ringu 2

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Pumpkinhead II: Blood Wings

Pumpkinhead II: Blood Wings

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Toolbox Murders

The Toolbox Murders

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Fiend Without a Face

Fiend Without a Face

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Girl

Call Girl

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stylist

The Stylist

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Eye

The Eye

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Blind Sun

Blind Sun

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Soulmate

Soulmate

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bees

The Bees

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghoulies IV

Ghoulies IV

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lost After Dark

Lost After Dark

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doom

Doom

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Final Stab

Final Stab

2001
×
★
Read the review Edit this entry  
07
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
05
I Drink Your Blood

I Drink Your Blood

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry